کپی کردن ریموت درب پارکینگ + ویدیو آموزشی فارسی

کپی کردن ریموت پارکینگ

کپی کردن ریموت درب پارکینگ

شاید برای ما اتفاق افتاده باشد که بخواهیم یک کپی از ریموت درب پارکینگ، مغازه یا سایر ریموت‌ها داشته باشیم.در زیر آموزشی مبنی بر کپی کردن ریموت آورده شده است.فقط توجه به نکات زیر مهم است:

1-کپی کردن ریموت به این شکل برای ریموت‌ لرنینگ یا ریموت بلوتوثی با فرکانس‌های 433 و 315 مگاهرتز امکان پذیر است.

2-توجه کنید که فرکانس‌های هر 2 ریموت یکسان باشند.

3-در صورت تفاوت ریموت شما با ریموت در کلیپ، برای پاک کردن کد، دکمه های 1 و 2 یا A و B را همزمان نگه دارید.و برای بازگردانی کد پاک شده، دکمه های 3 و 4 یا A و B را همزمان نگه دارید.

خام کردن ریموت درب پارکینگ

برای پاک کردن و یا خام کردن ریموت درب پارکینگ ابتدا لازم است 2 دکمه اصلی ریموت را برای مدتی نگه دارید تا LED روی ریموت به حالت چشمک زن درآید. برای برخی از ریموت‌ها لازم است که بعد از نگه داشتن 2 دکمه اصلی و چشمک زدن LED ، دکمه مربوط به باز کردن را را همچنان نگه دارید و دکمه مربوط به قفل کردن را رها کنید و سپس دکمه قفل کردن را چند بار فشار دهید تا LED سریع چشمک بزند. بعد از انجام این کارها با فشار دادن هرکدام از دکمه‌ها، دیگر LED روشن نمی‌شود.

با انجام این مراحل شما کد قبلی ریموت پارکینگ را پاک کردید.

خام کردن ریموت بتا

ریموت‌های بتا دارای مدل‌های گوناگونی است که در زیر توضیح داده شده است:

 • ریموت بتا 2007 : این مدل ریموت لرنیگ می‌باشد که قابلیت کپی شدن کد آن‌ها برروی دیگر ریموت‌های لرنیگ را دارند. ریموت بتا برخلاف دیگر ریموت‌های موجود در بازار امکان کپی کردن ریموت برروی خود را دارا نیست ولی برای ست کردن ریموت بتا برروی رسیورهای بتا کافی است دکمه باز کردن برروی ریموت را نگه دارید و سپس دکمه لرن (Learn) برروی ریسیور را برای مدت 3 ثانیه نگه دارید.
 • ریموت بتا 2011 : این مدل از ریموت‌ها هاپینگ می‌باشند. این نوع ریموت‌ها قابلیت کپی شدن و کپی کردن دیگر ریموت‌ها را ندارند ولی اگر رسیور درب پارکینگ شما از نوع بتا 2011 باشد می‌توانید به روش بالا ریموت را لرن کنید.
 • ریموت بتا 2013،2014،1016 : این نوع ریموت ها همانند ریموت بتا 2007 هستند و فقط در شکل ظاهری باهم تفاوت دارند.

به طور کلی ریموت‌های بتا قابلیت خام کردن ندارند ولی می‌توانید با خرید ریموت اسکار، کد ریموت بتا را برروی آن لرن کنید.

ست کردن ریموت درب پارکینگ (کد دادن به ریموت درب پارکینگ)

بعد از خام کردن ریموت کپی کننده لازم است تا ریموت قدیمی را برروی ریموت جدید (ریموت کپی کننده) ست کنیم.برای این کار لازم است تا دکمه‌ها را متناظر با یکدیگر کپی کنیم. در ابتدا دکمه باز را برروی ریموت قدیمی نگه می‌داریم و سپس دکمه متناظر آن را برروی ریموت جدید (کپی کننده) نگه می‌داریم، بعد از زدن چند چشمک در ریموت جدید متوجه می‌شویم که کد کپی شده است. این کار را برای تمام دکمه‌ها انجام می‌دهیم.

بازگرداندن کد ریموت پاک شده (درصورت پاک کردن اتفاقی)

همانند فیلم آموزشی 1 دکمه اصلی و 1 دکمه فرعی از ریموت را نگه می‌داریم تا LED برای چند بار چشمک بزند. دراین صورت کد قبلی ریموت بازیابی می‌شود.

موبایل خود را به ریموت پارکینگ تبدیل کنید

شما می‌توانید با استفاده از دربازکن هوشمند پارکینگ هوم ریموت‌ها را کنار بگذارید و درب پارکینگ خود را به وسیله موبایل باز و بسته نمایید. برای اطلاعات بیشتر برروی عکس زیر کلیک کنید و یا با شماره 02191031838 تماس بگیرید.

عکس تبدیل موبایل به ریموت پارکینگ

متخصص هوم که دست به سینه ایستاده

نصاب جک و قفل برقی هستید؟

پیشنهادی برای افزایش درآمد شما داریم

مطالب مرتبط

۱۹۳ Responses

 1. من این مراحل را انجام دادم و ریموتم هم کد گرفت و با این ریموتم کار می کنه. اگه بخوام از طریق رسیور کد بدم چجوریه؟

  1. با سلام
   بهترین کار برای کپی کردن ریموت های لرنینگ، کددهی از طریق رسیور پارکینگ می باشد. بسته به مدل و برند رسیور پارکینگ شما یک دکمه به نام لرن (Learn) برروی آن وجود دارد. برای رسیورهای ایرانی مثل بتا و یا النا باید دکمه ی برروی ریموت را نگه دارید و سپس دکمه ی برروی رسیور را به مدت ۳ ثانیه همزمان با دکمه ریمت فشار دهید. با این کار حتما ریموت جدید شما کددهی می شود.
   توجه خیلی مهم: توجه داشته باشید که دکمه لرن را بیش از ۳ ثانیه فشار ندهید زیرا برای برخی از رسیورها اگر به مدت ۱۰ ثانیه ریموت را نگه دارید تمام ریموت های کپی شده پاک می شوند.

  1. با سلام
   ریموت های گوچی (CUCCI) انواع مختلف زیر را دارند:
   ۱-لرنینگ کد: به راحتی همانند کلیپ بالا کپی می شوند.
   ۲- فیکس کد: که نیاز از به وسیله دیپ سویچ کددهی شود.
   ۳- هاپینگ کد: فقط باید از طریق رسیور گوچی (CUCCI) و ریموت گوچی کددهی وکپی شود.

 2. سلام
  ریموت من بتا ۲۰۱۳ با فرکانس ۴۳۳ هست ولی خام نمیشه
  ۵ تا دگمه داره
  A تکی و بزرگه
  Bو c
  Dو e
  تمام دکمه ها رو امتحان کردم
  خانم نشد ولی
  چکار کنم؟

  1. با سلام
   ریموت بتا ۲۰۱۳ از نوع ریموت های هاپینگ یا رولینگ کد می باشد. این ریموت های هاپینگ به هیچ عنوان خام و یا کپی نمی شوند. برای تکثیر ریموت اضافه فقط باید از طریق رسیور خود این کار را انجام دهید.
   برروی هر رسیور بتا یک دکمه لرن وجود دارد. شما باید دکمه ریموت را در ابتدا نگه دارید و دکمه لرن را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید در این صورت با چشمک زدن LED موجود برروی رسیور ریموت کددهی می شود.
   حتما توجه کنید که دکمه لرن را بیش از ۳ ثانیه فشار ندهید چون اگر به مدت ۱۰ ثانیه این دکمه را فشار دهید تمامی ریموت های لرن شده پاک می شود.

 3. سلام.من زمانی که میخام ریموت رو خام کنم وقتی دکمه aوb رو همزمان فشار میدم چراغ ریموت به صورت ممتد روشن میمونه وهیچ تغییری نمیکنه.دلیلش چیه آخه؟؟؟(نوع ریموت بتا ۲۰۰۷ فرکانس ۴۳۳ هست)

  1. با سلام
   ریموت های بتا مدل ۲۰۰۷ قابلیت خام شدن ندارند. اگر ریموت اصلی شما بتا مدل ۲۰۰۷ باشد می توانید کدهای برروی این ریموت را برروی ریموت دیگر لرنینگ کددهی کنید. برای مثال یک ریموت برند اسکار (OSCAR) جدید خریداری کنید و سپس با روش گفته شده در این مقاله می توانید ریموت بتای خود را برروی ریموت اسکار خود کپی کنید.

  1. سلام خدمت شما
   برای کددهی ریموت بتا ۲۰۰۷ کافی است که در رسیور خود دکمه لرن (LEARN) را پیدا کنید و سپس دکمه A ریموت خود را نگه دارید و همزمان دکمه لرن رسیور را ۳ ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. ریموت شما به این طریق کددهی می شود.

 4. سلام
  ریموت خام من sky model : T010 هستش و میخوام از روى دستگاه رسیور tau model : p-750D760M کپى کنم..باید چیکار کنم؟

  1. با سلام
   برای کددهی ریموت برروی رسیور tau لازم است کارهای زیر را انجام دهید:
   ۱- دکمه ی P1 برروی رسیور را فشار دهید.
   ۲-LED DL7 خاموش می شود و این به معنای آمادگی دستگاه برای کددهی است.(اگر بعد از ۱۰ ثانیه کدی نگیرد به حالت اول باز می گردد.)
   ۳-دکمه ی مورد نظر خود را برروی ریموت فشار دهید.
   ۴- LED DL7 روشن می شود و این به معنی گرفتن کد ریموت است.(اگر این اتفاق نیفتاد شما باید ۱۰ ثانیه صبر کنید و از قسمت ۱ شروع کنید.)
   برای اطلاعات بیشتر کاتالوگ رسیور tau model : p-750D760M را مطالعه کنید.

 5. با سلام
  من یک ریموت cucci دو دکمه ای دارم که فقط یکی از درب ها رو باز میکنه و دیگری کار نمیکنه.
  بطفا طریقه کپی کردن این دو دکمه ای دو هم محبت کنید ممنون.

  1. با سلام خدمت شما
   شما می توانید یکبار مجدد ریموت خود را کددهی کنید. چون ریموت شما از نوع هاپینگ کد است پس لازم است حتما از طریق رسیور خود دستگاه را کددهی کنید. برروی رسیور شما دکمه‌ای به نام لرن (LEARN) وجود دارد برای کددهی ریموت لازم است شما طبق ساختار رسیور خود عمل کنید.

   1. سلام من ریموت قدیمی دارم مدل sky j387 و میخوام با یک ریموت ۲۰۰۷ بتا ست کنم باید چی کار کنم ؟ یعنی به عبارت دیگه از روی ۲۰۰۷ بتا یه کپی برداری کنم برای j387.
    ممنون از راهنمایی شما

    1. با سلام خدمت شما
     ریموت sky j387 از نوع لرنینگ کد و یا به اشتباه بلوتوثی هستند. این ریموت ها قابلیت کدگیری از ریموت های دیگر هم دارد. هم ریموت بتا ۲۰۰۷ و هم ریموت sky j387 فرکانس ۴۳۳ مگاهرتز دارند. با استفاده از ویدئو همین صفحه می توانید عمل کپی کردن را انجام دهید.

  1. باسلام خدمت شما
   درصورتی که ریموت شما دارای دکمه های A,B,C,D باشد می‌توانید یک بار کل ریموت را از رسیور خود پاک کنید و سپس شما می توانید از طریق دکمه های C,D درب پارکینگ را باز وبسته کنید. یعنی ریموت خود را با دکمه های C,D کددهی کنید.

 6. باسلام
  ریموت درب پارکینگ ما Faac می باشد ، آیاامکان کپی کردن ریموت ارزان قیمت تر دیگری از روی آن وجود دارد ؟ لطفا توضیح دهید .
  باتشکر

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز
   ریموت های faac از نوع ریموت های هاپینگ هستند و به هیچ وجه برروی ریموت غیر از faac کددهی نمی شوند.
   شما برای استفاده از ریموت های ارزان تر باید یک رسیور صنعتی از مدل های موجود در بازار تهیه کنید و برروی مدار مرکزی پارکینگ متصل کنید تا با این روش بتونید ریموت های ارزان کپی کنید.
   یک پیشنهاد دیگر استفاده از دربازکن هوشمند پارکینگ هستش که دیگه شمارو بی نیاز از ریموت می کنه و شما می تونید با موبایل درب پارکینگ رو باز و بسته کنید و به هر تعداد می تونید دسترسی بدید.

 7. با سلام.من در یک آپارتمان ۳ واحدی نوساز ۱واحد خریدم و زندگی میکنم.ریموت پارکینگ رو گم کردم.صاحب خونه هم اونجا زندگی میکنه.هرچی بهش میگم ریموتت رو بهم بده که یه کپی از روش بزنم لج کرده بهم نمیده هر دفعه باید بدم بهش بگم درو باز کنه. لطفا بهم بگید راهی هست بتونم ریموو دیگه ای بسازم یا نه..دربمون از نوع کرکره ای برقی هست.ممنون میشم کامل راهنمائی کنید.

  1. با سلام خدمت شما
   کلا ۲ روش برای تکثیر ریموت وجود داره.
   روش اول: کپی ریموت دیگر از روی ریموت اصلی. که در این روش حتما شما باید ریموت اصلی را داشته باشید.
   روش دوم: کددهی به ریموت از طریق رسیور پارکینگ. رسیور پارکینگ معمولا در نزدیکی درب پارکینگ وجود دارد و در داخل آن دستگاهی به نام رسیور وجود دارد که بسته به نوع رسیور شما کددهی متفاوت است.
   پیشنهاد ما به شما این است که اول از صاحب خانه و یا مدیر ساختمان اجازه بگیرید و سپس برای کددهی یا از طریق ریموت و یا از طریق رسیور اقدام کنید.

 8. با سلام مجدد.منظور شما از ریموت اصلی چیست همون ریمونی هست که از اول هم خودم داشتم یا نه یه ریموت خاص هست که مثلا از کارخونه روی خود درب بوده و همون یه دونه هست.ببخشید مزاحم میشم.ممنون از راهنمایتون

  1. با سلام مجدد
   منظور از ریموت اصلی همون ریموتی است که خودتون برای باز و بسته درب استفاده می کردید.

  1. سلام ریموت من بتا مدل ۲۰۱۴ هستش و تمامی عملکرد ها مثل باز کردن و بسته شدن و توقف همگی با یک دکمهAکار میکنه چیکار کنم بقیه دکمه ها هم بشه باهاشون کار کرد

   1. با سلام خدمت شما
    معمولا برای جک های پارکینگی که ریموت های هاپینگ دارند از رسیور های لرنینگ مثل ۲ رله و ۳ رله صنعتی بتا استفاده می کنند. این رسیور ۳ رله دارای ۳ خروجی می باشد که برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.
    برای کنترل درب پارکینگ داخل مدار فرمان جک پارکینگ ترمینال هایی برای کنترل از طریق رسیور های ۳ رله تعبیه شده است. که یکی از آن ترمینال ها برای ریموت شما استفاده شده است.( در را باز می کند – می ایستد و می بندد.) برای اینکه هرکدام از ریموت های شما یک کار خاص را انجام دهد باید ۳ رله ریموت را به ترمینال های مجزایی از پارکینگ نصب کنید.
    برای برندهای مختلف پارکینگ ها این ترمینال ها متفاوت است. لطفا برند و مدل جک پارکینگ خود را قرار دهید تا در اسرع وقت نحوه اتصال این ترمینال ها به هم برای شما آموزش داده شود.

 9. سلام، آیا میشه با یک ریموت کنترل، از دو دستگاه کد گرفت، ینی با یه ریموت دوتا درب مختلف رو باز کرد؟

  1. سلام
   بله این امکان وجود داره. البته باید مطمئن شوید که هردو رسیور درب های شما لرنینگ و فرکانس آنها یکی باشد. در ابتدا برای مثال کلید A و B را برای درب اول کپی کنید و کلید C و D را برای درب دوم کددهی کنید.

  1. سلام خدمت شما
   خیلی ممنون از نظر لطف شما. خیلی خوشحالیم که تونستیم مشکلی از شما حل کنیم.

  1. سلام خدمت شما
   متاسفانه این نوع ریموت در دیتا بیس ما وجود ندارد. لطفا برند دقیق ریموت رو بفرمایید.

 10. باسلام.لطفا شیوه کپی کردن کد از ریموت اسکار روی ریموت بتا٢٠٠٧ را توضیح بفرمایید.ضمنا ممکنه رسیوری دکمه لرنینگ نداشته باشه.فکر کنم رسیور ما s.p.a ایتالیایی باشه و دکمه لرنینگ نداره.ممنون

  1. سلام خدمت شما
   ریموت‌های بتا قابلیت کدگیری ندارند و شما می تونید ۲ ریموت اسکار رو با هم کپی کنید. در مورد سوال دوم هر رسیوری روش خاص خودش رو برای لرن کردن ریموت ها داره. ولی حتما باید به رسیور دسترسی داشت. اگه مدل دقیق رسیور خودتون رو بفرمایید من بهتر می تونم کمکتون کنم

 11. سلام. ریموت کپی کردم. مارک سیماران هست. ولی ریسیور بتا. سیماران رو میخوام خام کنم نمیشه. الان قاطی کرده. دکمه aرو فشار میدم دو کرکره رو بالا میبره. راهنمایی کنید لطفاً

  1. با سلام خدمت شما
   پیشنهاد ما به شما اینه که حتما از خود ریموت‌های بتا برای رسیور بتا استفاده کنید. برای درست کردن این حالت شما می تونید یکبار به طور کامل تمام ریموت‌های دستگاه رو پاک کنید و سپس دوباره کددهی کنید. برای پاک کردن تمام ریموت‌ها لازم است که دکمه لرن را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.

 12. سلام
  من ریموت بتا ۲۰۱۲ فرکانس ۴۳۳ دارم
  آیا این آموزش هایی که دادید برای ۲۰۱۲ هم کاربردی هست؟

  1. با سلام خدمت شما
   ریموت های بتا ۲۰۱۲ از نوع هاپینگ کد هستند و شما نمی تونید این ریموت را برروی ریموت دیگری کپی کنید. راه حل تکثیر این نوع ریموت ها، لرن کردن از طریق رسیور درب شماست. برروی رسیور باید یک دکمه مشکی به نام لرن وجود داشته باشد که از طریق آن شما می تونید ریموت های بتا ۲۰۱۲ برروی رسیور خود تعریف کنید.

 13. سلام وقت بخیر عزیزم
  یک ریموت پارکینگ دارم مدل ۲۰۱۲ مارک doorpa
  هرکاری میکنم خام نمیشود
  علت چیست؟

  1. سلام خدمت شما
   بعضی از ریموت‌ ها قابلیت خام شدن ندارند ولی شما می توانید از طریق رسیور ریموت خود این ریموت را از حافظه رسیور پاک کنید و دوباره برای درب دیگری کددهی کنید.