first-hoom-conference

اولین همایش هوم برگزار شد

اولین همایش علمی و آموزشی آشنایی با سیستم‌های هوشمند هوم پنجشنبه هجدهم آذرماه با حضور جمعی از متخصصان نصب، فعالین صنعت درب‌های اتوماتیک و علاقمندان به این حوزه در فرهنگسرای گلستان تهران برگزار شد.

 

همایش هوم با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ادامه مجری به خوش‌آمدگویی به میهمانان، معرفی سخنرانان همایش و همچنین معرفی مسابقات همایش و نحوه‌ی شرکت در آن‌ها پرداخت. سپس جناب آقای مهندس فرید لطفی، مدیرعامل محترم هوم، به روی سن آمد و توضیحاتی در رابطه با هوم، سرعت بالای تکنولوژی در دنیا و این نکته که در حال حاضر تکنولوژی‌های مختلف در حال قرارگیری بر روی گوشی های موبایل هستند، ارائه داد. وی در ادامه به شرح ماموریت هوم پرداخت و گفت:«ماموریت ما در هوم این است که نه تنها مانع تردد افراد غیرمجاز شویم بلکه کاری کنیم که تردد به ساختمان برای افراد مجاز راحت‌تر شود.» مهندس لطفی در ادامه‌ی صحبت‌هایش به مسیر پیش روی هوم اشاره کرد و نوید این را داد که به زودی رسیور هوشمند هوم در بازار عرضه می‌شود. مدیرعامل هوم در آخر، موسسان و بازوان هوم را معرفی کرد و ضمن تشکر از حضار برای همراهی، تریبون را به مجری سپرد.

در این قسمت اولین مسابقه‌ی همایش هوم برگزار شد و به قید قرعه یک دستگاه هوشمند سه رله هوم به آقای محمدی رسید. سپس کلیپ کوتاهی درباره‌ی امنیت سیستم هوم پخش شد.

در ادامه جناب آقای مهندس شایان طباطبایی، مدیر تولید و عملیات هوم، به روی سن آمد. مهندس طباطبایی توضیحات کاملی را راجع به هوم، کارکرد و نحوه‌ی نصب و راه اندازی آن ارائه داد. در پایان سخنان، وی به طرح سوالی از میان توضیحات ارائه شده، پرداخت که یکی از حضار، آقای سهرابی، موفق شدند پاسخ صحیح را بدهند و هدیه‌ی هندزفری بلوتوثی نفیس را برنده شوند.

در ادامه‌ی همایش مجری از جناب آقای خسروشاهی، نماینده‌ی انحصاری فروش هوم، دعوت کردند که برای سخنرانی به روی سن تشریف بیاورند. وی توضیحاتی درباره‌ی چرایی وجود سیستم‌هایی چون هوم، فروش محصولات هوم و نیز کسب درآمد از آن ارائه داد.  آقای خسروشاهی همچنین نوید برگزاری همایش‌های دیگری در شهرهای مختلف را داد. نماینده‌ی انحصاری فروش هوم در ادامه به پاسخگویی سوالات متعدد حضار پرداخت.

 

بعد از سخنان جناب آقای خسروشاهی، آخرین مسابقه‌ی همایش برگزار شد که به قید قرعه، آقای تگریان از اصفهان موفق شدند یک دستگاه هوشمند سه رله‌ی هوم را از آن خود کنند.

در پایان همایش پذیرایی از میهمانان انجام شد و همچنین به سوالات گوناگون حضار توسط تیم هوم پاسخ داده شد.

10 استارتاپ تیم برتر ایران

استارتاپ هوم دربین 10 استارتاپ برتر ایران قرار گرفت

رویداد سامیکس تهران سوم بهمن‌ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار و استارتاپ برتر ایران معرفی شد.

رویداد سامیکس چیست؟

سامیکس رویدادی ملی است که با هدف رشد ایده‌ها، پرورش استارتاپ‌ها، ساخت شرکت‌ها و بازارهای در‌حال‌توسعه میان استارتاپ‌های برتر کشور برگزار شد. در این رویداد از میان ۲۵۰ تیم ثبت‌نام‌شده در شهرهای شیراز و اصفهان و تهران، ۱۰ تیم برگزیده انتخاب شدند و در مرحله‌ی نهایی رقابت کردند و درنهایت، استارتاپ برتر کشور انتخاب شد.

هدف از برگزاری سامیکس

هدف از برگزاری رویداد این است که شبکه‌ی سرمایه‌گذاران مرتبط‌با سامیکس با استارتاپ‌های مستعد آشنا شوند و سرمایه‌‌گذارای کنند تا استارتاپ‌ها بتوانند مشکلات منطقه‌ای خود را حل و محصولات سوددهی را به بازارهای جهانی عرضه کنند.

استارتاپ هوم بین 10 استارتاپ برتر ایران

استارتاپ هوم یکی از 10 استارتاپ منتخب از بین 250 استارتاپ شرکت کننده در رویداد بود که با ارائه خود در رویداد توانست نظر داوران و مخاطبان را به خود جلب کند.

ویدئو زیر توضیح مختصری در مورد محصول و استارتاپ هوم می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول دربازکن هوشمند پارکینگ هوم کلیک کنید.

عکس یادگاری رویداد Dmond Pitches

کسب رتبه اول در رویداد Dmond Pitches توسط استارتاپ هوم

کسب رتبه اول در رویداد Dmond Pitches توسط استارتاپ هوم

در چهاردهمین دوره رویداد Dmond Pitches  که در محل شتابدهنده دیموند برگزار شد، استارتاپ هوم موفق به کسب رتبه اول شد. این رویداد با هدف رشد و گسترش اینترنت اشیا (IOT) و معرفی استارتاپ‌ها به سرمایه گذاران و با حضور استارتاپ‌های هوم، لوکسین، موبیکار، هوما، بی‌ماین، فایندا و سافت سرویس برگزار شد.

همکاری دو شتابدهنده

نکته قابل توجه این رویداد همکاری شتابدهنده دیموند و شتابدهنده‌ی سخت افزاری هاردتک بود که با سخنرانی آقای ملکی مدیر سرمایه گذاری هاردتک  آغاز شد.در این سخنرانی آقای ملکی درمورد امکانات شتابدهنده هاردتک برای استارتاپ‌ها صحبت کرد و استارتاپ‌های حوزه سخت افزار را برای گسترش کسب و کار خود به این شتابدهنده دعوت کرد.

استارتاپ هوم

استارتاپ هوم با دستگاه‌های هوشمند مثل دربازکن هوشمند پارکینگ، دربازکن هوشمند حیاط و قفل هوشمند علاوه بر کاهش هزینه‌ها، راحتی اشتراک گذاری کلید و امنیت بالاتر راهکاری برای اشتراک گذاری کلید در داخل اپلیکیشن موبایل برای سایر استارتاپ‌های اکوسیستم را فراهم آورده است.در حال حاضر دربازکن هوشمند پارکینگ محصولی است که استارتاپ هوم وارد بازار کرده‌است و با استقبال خوبی از جانب مردم مواجه شده است. استارتاپ هوم در زمینه زیرساخت اشتراک گذاری کلید تفاهم‌نامه‌ای با استارتاپ الوپارک برای رزرو آنلاین جای پارکینگ شخصی امضا کردند.

دربازکن هوشمند پارکینگ

جایگاه‌های بعدی

استارتاپ لوکسین با ارائه محصولات خانه هوشمند با قیمت‌های ارزان و کیفیت بالای محصولات در جایگاه دوم این رویداد قرار گرفت. رتبه سوم به استارتاپ موبیکار اعطا شد که با استفاده از یک دانگل می‌توان عیب یابی خودرو، مکان یابی، پمپ بنزین یاب و یادآوری سرویس‌های دوره‌ای را انجام داد.

هم بنیان گذاران هوم و لوکسین

شرکت‌های سرمایه گذاری حاضر در این رویداد

در این رویداد نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه گذاری نظیر شناسا، شرکت سرمایه گذلری بهشهر، شتابدهنده هاردتک، شرکت ایران ارقام و لوازم خانگی کن حضور داشتند.

پس از پایان نظرسنجی از حضار، استارتاپ هوم به عنوان استارتاپ منتخب مردمی انتخاب شد.

 

بازدید دکتر سورنا ستاری از استارتاپ هوم

بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از استارتاپ هوم

بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از استارتاپ هوم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دکتر سورنا ستاری همراه با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، از دستاوردهای استارتاپ هوم بازدید کرد.در این بازدید، مخبر دفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و امیری‌نیا رئیس موسسه دانش‌بنیان برکت، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه، اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان و مهدی فقیهی دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاری را همراهی کردند.

در این بازدید هم بنیانگذاران استارتاپ هوم با دکتر ستاری  گفت و گو کردند.استارتاپ هوم با محصول دربازکن هوشمند پارکینگ وارد بازار شده است و در آینده با تولید قفل هوشمند در نظر دارد تا زیرساخت اشتراک گذاری کلید مجازی را راه‌اندازی کند و به کمک استارتاپ‌هایی که در حوزه های اشتراک گذاری پارکینگ و یا اجاره منزل فعالیت می کنند برود. در حال حاضر تفاهم‌نامه‌ای با استارتاپ الوپارک برای رزرو آنلاین جای پارک در نمایشگاه الکامپ امضا کردند.

استارتاپ هوم

الوپارک با کمک هوم، درب پارکینگ ها را باز می‌کند

الوپارک با کمک هوم، درب پارکینگ‌ها را باز می‌کند

استارت‌آپ‌های الوپارک و هوم، در آخرین روز الکامپ با امضای تفاهمنامه همکاری، گامی دیگر در جهت حل مشکل جای پارک در کلانشهرها برداشتند.

امروز‌ در زندگی روزمره مشکلات زیادی به واسطه تغییر نوع زندگی به وجود آمده است، یکی از آنها که تقریبا می‌توان گفت تمامی افراد جامعه به‌ویژه شهروندان شهرهای بزرگ را درگیر خود کرده، پیدا‌کردن جای پارک خاصه زمان‌هایی است که برای انجام کاری عجله دارید. سعید امینیان  در قالب یک استارت‌آپ خانوادگی این مشکل را دیده و راه‌حلی به نام «الوپارک» برای آن ارائه کرده است. نحوه شکل‌گیری ایده و روند اجرایی‌شدن آن را از زبان سعید امینیان، بنیانگذار و مدیر‌عامل این استارت‌آپ می‌شنویم و از او درباره تفاهمنامه‌ای که با استارت‌آپ هوم در الکام‌استارز به امضا رسانده پرسیده‌ایم.دربازکن هوشمند پارکینگ

  •  نحوه شکل‌گیری این ایده و چگونگی عملیاتی‌شدن آن به چه صورت بود؟

از یک سال و نیم پیش این ایده وجود داشت و ما روی آن کار می‌کردیم. مشکل جای پارک معضل بزرگی در کلانشهرها به ویژه تهران است، این مشکل را دیدیم و به دنبال ایجاد راه‌حلی برای آن بودیم. در همین راستا تحقیقات و مطالعاتی در کشورهای دیگر انجام دادیم و نمونه‌هایی را دیدیم که آنها هم مشکل جای پارک داشتند و این مشکل را از چه طریق حل کرده‌اند. البته نکته جالب توجهی که ما متوجه شدیم این بود که معضل جای پارک، در کشور ما قدری حادتر از کشورهای دیگر بود.
ما نمونه‌های مورد استفاده در کشورهای مختلف را بررسی کردیم و به ایده‌ای رسیدیم که توانستیم نقشه راهی برای حل این مشکل ترسیم کنیم. بعد از آن نمونه اولیه و MVP را طراحی و اجرا کردیم. با استفاده از نتایج تحقیقات میدانی و پرسشنامه‌هایی که طراحی کردیم و اطلاعاتی که از پارکینگ‌های سطح شهر و شهروندانی که از پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند جمع‌آوری کردیم، به این نتیجه رسیدیم که استقبال خوبی از این طرح وجود دارد و می‌توانیم این کار را شروع کنیم و این ایده قابلیت عملیاتی‌شدن دارد. نهایتا در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۶، الوپارک به صورت رسمی لانچ شد.

  •  شکل‌گیری تیم برای کارکردن روی ایده الوپارک به چه شکل انجام شد؟

بنیانگذاران الوپارک ۴ نفر هستند؛ من، یوسف امینیان مدیر اجرایی، رسول محمودی مدیر توسعه کسب‌وکار و محمود امینیان توسعه‌دهنده نرم‌افزار. عملا استارت‌آپ ما یک استارت‌آپ خانوادگی است و ما به صورت خانوادگی این استارت‌آپ را راه‌اندازی کردیم. علاوه بر بنیانگذاران، ۲ نفر دیگر هم با ما همکاری دارند و کلا استارت‌آپ الوپارک یک تیم ۶ نفره است.
در مورد سرمایه‌گذاری هم اگر بخواهم توضیح دهم، ما الان یک سرمایه‌گذار خصوصی داریم که به صورت وی‌سی کار را با او شروع کردیم و در حال حاضر برای راند دوم به دنبال جذب سرمایه‌گذار جدید هستیم.

  •  الوپارک دقیقا چه خدماتی به کاربرانش ارائه می‌دهد؟

الوپارک سرویس جست‌وجو و رزرو آنلاین جای پارک و پارکینگ را به مردم ارائه می‌دهد.
فاز اولی که برای کار در نظر گرفتیم، تحت پوشش قرار‌دادن پارکینگ‌های عمومی سطح شهر است که خوشبختانه هم از طرف کاربران و هم پارکینگ‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو شده است. در تاریخی که الوپارک به صورت رسمی لانچ شد، با ۳پارکینگ کار را شروع کردیم و در حال حاضر ۷۰ پارکینگ در شبکه الوپارک وجود دارد و می‌توانم بگویم به صورت هفتگی پارکینگ‌های جدیدی به مجموعه اضافه می‌شود و شهروندان می‌توانند از طریق سیستم الوپارک از این پارکینگ‌ها استفاده کنند.

  •  سیستم کار الوپارک به چه شکل است؟

اپلیکیشن الوپارک در نسخه‌های اندروید و ios از طریق کافه بازار، گوگل‌پلی و سیب‌اپ قابل دانلود بوده و همچنین این سرویس از طریق وب‌سایت الوپارک نیز قابل استفاده است.
برای استفاده از الوپارک کافی است کاربران از طریق جست‌وجوی نام محله مقصد خود و یا نام پارکینگ و یا گزینه موقعیت جاری کاربر، پارکینگ‌هایی که در آن اطراف هست را مشاهده کنند و با مشخص‌کردن زمان ورود و خروج خود، سیستم هزینه را محاسبه کرده و بعد از پرداخت آنلاین آن (مطابق با تعرفه پارکینگ‌)، کاربر کد رزرو خود را دریافت می‌کند. سپس در زمان اعلام شده به پارکینگ مراجعه کرده و با اعلام کد رزرو دریافت‌شده به متصدی پارکینگ، وارد پارکینگ می‌شود.
نکته‌ای که در رابطه با هزینه پارکینگ با استفاده از الوپارک وجود دارد، این است که کل هزینه‌ها به صورت آنلاین پرداخت می‌شود؛ یعنی در هیچ شرایطی مبلغی به صورت دستی بین کاربر و متصدی پارکینگ ردوبدل نخواهد شد. حتی اگر مدت زمان مراجعه به پارکینگ با مدت زمان رزرو شده کمی اختلاف داشت، این موارد هم به صورت خودکار و توسط سیستم محاسبه شده و در کیف پول و حساب کاربر به صورت بدهکار یا بستانکار منظور می‌شود. ما حتی گاهی کمپین‌هایی هم درنظر می‌گیریم که به واسطه آنها، کاربران هزینه کمتری برای استفاده از پارکینگ پرداخت می‌کنند.
سمت دیگر این اپلیکیشن پارکینگ است که از آن طرف هم متصدیان پارکینگ که به سیستم الوپارک متصل هستند، ورود و خروج کاربر را ثبت می‌کنند که طبق آن حساب و کتاب  هزینه‌ها انجام می‌شود. در سامانه مربوط به پارکینگ‌ها، امکانات اختصاصی دیگری برای متصدیان و مدیران پارکینگ‌ها در نظر گرفته شده است که از این طریق می‌توانند نظارت و کنترل و مدیریت بر تردد خودروها در پارکینگ را داشته باشند و همچنین آمار و اطلاعات و گزارش‌های مورد نیاز را مشاهده کنند.

  •  و در فاز بعدی، الوپارک به چه صورت کار خواهد کرد؟

در سطح شهر تهران در طول روز ۷۰درصد پارکینگ‌های شخصی مردم خالی و بدون استفاده است. در همین زمان در خیابان‌ها و کوچه‌ها رانندگان بسیاری به دنبال جای پارک هستند. در فاز دوم ما این ایده را داریم که بتوانیم این دو گروه را به هم متصل کنیم؛ یعنی کسانی که در ساعاتی از روز پارکینگ خود را لازم ندارند و خالی است و علاقه‌مندند تا با استفاده از آن درآمدزایی داشته باشند را به افرادی که در همان کوچه یا خیابان به دنبال جای پارک هستند، ارتباط دهیم. هم‌اکنون این سیستم را فعال کرده‌ایم که اشخاص می‌توانند پارکینگ‌های خالی خود را عرضه کنند.
ما این فرایند را از مکان‌هایی که ملاحظات امنیتی و حقوقی کمتری دارند و می‌توان کنترل‌های لازم را روی آنها اعمال کرد، شروع کرده‌ایم. مثل مکان‌هایی که دوربین مداربسته دارند یا محوطه بسته‌ای که به واحدهای مسکونی راهی نداشته باشد و یا اینکه حداقل سرایداری حضور داشته باشد تا ورود و خروج را کنترل کند، تا به این وسیله، دغدغه‌های امنیتی و مسائل دیگر را برای کاربران از میان برداریم. ما در این حوزه کار کردیم و در حال حاضر این سیستم روی الوپارک فعال شده و قابل استفاده است.

  •  از همکاری جدیدتان با استارت‌آپ هوم بگویید که در همین الکام‌استارز شکل گرفت.

حضور در نمایشگاه الکامپ باعث شد تا مشارکتی را با استارت‌آپ هوم شروع کنیم. هوم، استارت‌آپی است که در بحث هوشمندسازی درِ پارکینگ‌ منازل و ساختمان‌ها فعالیت می‌کند. استارت‌آپ هوم روند فعلی الوپارک را به این شکل تغییر خواهد داد که در پارکینگ‌ ساختمان‌هایی ‌که درِ آنها به صورت مکانیزه بوده و می‌توان آنها را از طریق ریموت باز و بسته کرد، ریموت فیزیکی را کنار گذاشته و از طریق اپلیکیشن و دستگاهی که در پارکینگ قرار داده می‌شود، ورودی و خروجی پارکینگ باز و بسته ‌شود. ‌در اصل به این وسیله،‌ ریموت به جای اینکه شیء فیزیکی باشد، اپلیکیشنی است که می‌توان با استفاده از آن درِ پارکینگ را باز و بسته کنید و به جای ریموت، کلید مجازی در داخل اپلیکیشن این کار را انجام می‌دهد.
در راه‌حل اختصاصی الوپارک و هوم برای اجاره و رزرو آنلاین پارکینگ‌های شخصی افرادی که یکی از این پارکینگ‌های شخصی را رزرو می‌کنند، زمانی‌که در ساعت مقرر به پارکینگ موردنظر مراجعه می‌کنند، از طریق همان اپلیکیشن الوپارک امکان باز‌کردن درِ ورودی پارکینگ را دارند و وارد می‌شوند. این امکان با مجوز مالک پارکینگ و در زمان رزرو شده فعال خواهد شد.
این مشارکت و تفاهمنامه را در روز آخر نمایشگاه الکامپ امضا کردیم تا با همکاری الوپارک و هوم بتوانیم به سرعت در تهران این فناوری را اجرایی کنیم تا از این طرق بخشی از معضل کمبود جای پارک در کلانشهر تهران را برطرف کنیم.

  •  آیا در سال جاری خدمات دیگری هم در الوپارک مدنظرتان هست که شهروندان منتظر ارائه آن باشند؟

باید بگویم، فاز آخر کار الوپارک، کار روی پارکینگ‌های حاشیه‌ای کنار خیابان‌ها‌ست. در این زمینه تحقیقات و مطالعاتی هم انجام داده‌ایم و به امید خدا از سال آینده آن را شروع خواهیم کرد. فعلا در حال انجام اقدامات فنی و نهایی‌سازی طرح‌های مربوطه هستیم که بتوانیم با مشارکت و همکاری شهرداری این خدمت را هم به شهروندان ارائه دهیم.
مورد دیگری که باید بگویم این است که محدوده فعالیت ما فعلا شهر تهران است ولی برنامه ما به این صورت است که بعد از رساندن تهران به یک پوشش نسبی، در کلانشهرهای دیگر هم فعالیت خود را شروع کنیم. در این زمینه می‌توانم بگویم از چندماه آینده در دو کلانشهر دیگر فعالیت خود را آغاز خواهیم کرد.

  •  به غیر از استارت‌آپ هوم، آیا در فکر مشارکت با استارت‌آپ دیگری هم هستید؟

در تعاملات و فضاهای مناسبی که برای شبکه‌سازی وجود دارد، مانند نمایشگاه اینوتکس یا الکامپ و یا نمایشگاه‌های تخصصی دیگر، استراتژی ما بدین‌گونه است که بتوانیم با مشارکت و هم‌افزایی با استارت‌آپ‌های مرتبط با این حوزه، خدمات و سرویس‌های خوب و مناسبی را برای کاربرانمان ارائه کنیم. ما از همکاری و مشارکت در چنین فضایی که باعث ایجاد ارزش افزوده‌ای برای طرفین و همینطور کاربران شود، استقبال می‌کنیم.

  • الوپارک و موانع دولتی 

استارت‌آپ الوپارک خدمات جست‌وجو و رزرو آنلاین جای پارک به کاربرانش ارائه می‌دهد. سعید امینیان، بنیانگذار و مدیرعامل این استارت‌آپ توضیح می‌دهد:  «کاربر پارکینگ محدوده مقصد مورد نظر را جست‌وجو می‌کند و مدت زمانی که برای توقف نیاز دارد را هم تعیین می‌کند و هزینه پارکینگ برای مدت زمان تعیین‌شده را مشاهده ‌‌کرده و به صورت آنلاین پرداخت می‌کند. کاربر بعد از انجام این مرحله کد رزرو را دریافت می‌کند و در زمان مشخص‌شده می‌تواند به پارکینگ وارد شود. البته این هزینه ۲۰درصد کمتر از زمانی است که به صورت حضوری به پارکینگ مراجعه کند.»
بنیانگذار استارت‌آپ الوپارک فاز بعدی فعالیت این استارت‌آپ را تحت پوشش قرار‌دادن پارکینگ‌های کنار خیابان‌ها و در مرحله بعد پارکینگ‌های اختصاصی و خصوصی سطح شهر می‌داند. امینیان می‌گوید: «الوپارک یک تیم ۶ نفره است که در آن ۴ نفر بنیانگذار هستند. علی‌رغم تلاش‌های زیادی که در جهت رفاه حال شهروندان داریم، متاسفانه برای اجرای طرح در پارکینگ‌ها سازمان‌هایی هستند که مانع کار می‌شوند و در نهایت این شهروندان هستند که متضرر می‌شوند. من نمی‌خواهم بگویم که از استارت‌آپ‌ها حمایت خاصی انجام دهند، تنها می‌گویم جلوی حرکت و فعالیت ما را نگیرند.»
مدیرعامل استارت‌آپ الوپارک در رابطه با علت و اهدافش برای شرکت در نمایشگاه الکامپ گفت: «ما به دنبال مذاکرات B2B با استارت‌آپ‌های دیگر هستیم که این امکان به خوبی در الکامپ وجود دارد. علاوه بر آن، می‌خواستیم اکوسیستم استارت‌آپی که در حوزه ما کار می‌کنند و در مجموع بازار را رصد کنیم. در آخر هم امکان گرفتن مشاوره و منتورینگ در اینجا به خوبی فراهم است که ما می‌توانیم برای توسعه کارمان از این موقعیت استفاده کنیم.»
امینیان می‌گوید: «کار ما دو بخش است؛ یک بخش مربوط به بحث پرداخت هزینه‌های پارکینگ است که نمونه‌های زیادی از قبل از فعالیت ما شروع کرده بودند و بحث دیگر رزرو پارکینگ است. در بحث رزرو پارکینگ ما اولین بودیم و در این مدتی که شروع به کار کردیم، تعدادی دیگر هم شروع کردند ولی هنوز استارت‌آپی قادر به ارائه تمام خدماتی که الوپارک ارائه می‌دهد، نیست. این اولین تجربه استارت‌آپی ماست. به نظر من مهم‌ترین ویژگی برای هر تیم استارت‌آپی، تیم قوی است‌ و اینکه بر هدفی که برای خود تعیین می‌کنند، استوار باشند و نا‌امید نشوند و شکست را سریع نپذیرند. خوشبختانه تیم ما هم از نظر فنی و هم روحیه توان بالایی دارند.»

منبع: شنبه مگ

نمایشگاه الکامپ 97

حضور “هوم” در نمایشگاه الکامپ

حضور “هوم” در نمایشگاه الکامپ – 6 الی 9 مرداد نمایشگاه بین‌ المللی تهران سالن 8 و 9 غرفه 32

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه می گردد و فرصتی بی بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری و تکنولوژیکی فیمابین دست اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به این حوزه ی صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفاء می نماید. گشایش های اخیر در حوزه ی بین الملل و اراده ملموس دولت، که خود نیز با پیگیری استقرار دولت الکترونیک در زمره ی بزرگترین مشتریان بالقوه این حوزه می باشد، در افزایش حضور صنایع کشور در عرصه های بین المللی، زمینه ی شکوفایی این حوزه از صنعت و فن آوری را بیش از پیش فراهم نموده و انتظار می رود در این دوره نمایشگاه الکامپ که در فاصله ۶ الی ۹ مرداد ماه ۹۷ برگزار خواهد گردید، فرصتی تکرار نشدنی را در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد تا با یافتن مخاطبان بالقوه خود، سطح تعامل بین المللی خویش را بطور چشمگیری ارتقاء بخشند .

نمایشگاه الکامپ 97

خانه هوشمند هوم در نمایشگاه الکامپ 97 حضور دارد.در این نمایشگاه هوم با تمرکز بر درب‌بازکن هوشمند پارکینگ حضور پیدا کرده‌است که جدیدا با دست یابی یک مفهوم جدید با عنوان “درب ها شما را می‌شناسند ” آماده رونمایی از این امکان جدید هستند.

با حضور در غرفه “هوم” شما می‌توانید از تخفیف‌های جذاب برای خرید محصولات هوشمند بهره مند شوید.

6 الی 9 مرداد در نمایشگاه بین المللی تهران سالن 8 و 9 غرفه 32 از ما دیدن فرمایید.منتظر شما هستیم.

دربازکن موبایلی هوم

اینترنت اشیا، معضل پارکینگ تهران را حل خواهد کرد

اینترنت اشیا، معضل پارکینگ تهران را حل خواهد کرد

به گزارش شنبه پرس، فرید لطفی، مدیرعامل استارتاپ هوم که در زمینه اینترنت اشیا فعالیت می‌کند می‌گوید: «در حال حاضر روی بحث قفل‌های هوشمند و پارکینگ‌های هوشمند متمرکز هستیم وهدف اصلی ما حذف دسته‌کلیدهاست! به عبارتی با استفاده از اپلیکیشن هوم می‌توان تمام قفل‌ها را باز و بسته کرد. امروز محصولی در بازار داریم به اسم درب پارکینگ هوشمند که کاملا بی‌سیم است و در عرض ۳۰ ثانیه نصب می‌شود.»

استارت‌آپ هوم

 

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مدیرعامل هوم به این نکته اشاره می‌کند که سال آینده تهران با مشکل یک میلیون جای پارک مواجه خواهد بود و می‌گوید: «ما در فکر ایجاد زیرساختی هستیم که با استفاده از آن، استارتاپ‌ها یا شرکت‌های دیگر، اقدام به راه‌اندازی سیستم پارکینگ اشتراکی کنند. در اصل استفاده از محصول هوم، به آنها این اجازه را خواهد داد که برای مدت معینی حتی برای ساعتی، پارکینگ خود را به شخص دیگری اجاره دهند.»

لطفی ادامه می‌دهد البته این بستر تنها برای پارکینگ استفاده نخواهد داشت، بلکه برای خانه‌هایی که برای مدت موقت اجاره داده می‌شوند، حتی در شهرهای دیگر، می‌توان از آن استفاده کرد. «برای مثال استارتاپی مشابه ‌airbnb از چنین بستری می‌تواند استفاده کند. سیستم به اشتراک‌گذاری کلید، حالت‌های مختلفی برای ادمین دارد که می‌تواند اشتراک‌گذاری آن را مدیریت کند. مثلا در مواردی که به صورت آنلاین خریدی انجام می‌دهید و یا خدماتی برای منزل درخواست می‌کنید ولی کسی در خانه نیست، می‌توانید با استفاده از امکان به‌اشتراک‌گذاری کلید با تحویل دهنده کالا، این مشکل را برطرف کنید.»

لطفی در جواب این سوال که مشتریان چطور باید بابت مسائل امنیتی مطمئن باشند هم می‌گوید: «در هوم از همان بستر اینترنتی که بانک از آن استفاده می‌کند، استفاده شده است. در زمان طراحی هم به‌شدت روی این موضوع کار و سعی کردیم تا جایی که شده است جلوی تمام حمله‌های احتمالی که ممکن است به وجود آید را بگیریم. در کنار تمامی اقداماتی که انجام دادیم، در حال صحبت با یک شرکت بیمه هستیم که اگر زمانی سیستم ما هک شد و خسارتی به وجود آمد، بیمه آن را جبران کند. اینها راه‌کارهایی است که برای مسائل امنیتی انجام داده‌ایم. البته یکی دیگر از محصولات ما سنسوری است برای در و پنجره که در اصل مکمل محصول به اشتراک‌گذاری کلید است. این محصول زمانی که در یا پنجره‌ها به هر دلیلی باز می‌شوند، این موضوع را به صاحبخانه اعلام می‌کند و کاربردی امنیتی دارد.»

مدیرعامل هوم توضیح می‌دهد: «در حال حاضر در اواخر دوره شتابدهی هستیم. احتمالا اوایل سال آینده دور بعدی جذب سرمایه را داشته باشیم و بعد از آن تولید انبوه محصول و مارکتینگ را شروع کنیم. در حال حاضر، با اینکه هنوز تولید انبوه را شروع نکرده‌ایم، ۲۰۰ محصول را پیش‌فروش کرده‌ایم.»

خبرگزاری ایسنا

بازتاب خانه هوشمند هوم در رسانه‌های کشور

آینده‌ای هوشمند درون دست کلیدها

محصولات “خانه هوشمند هوم” راه‌حلی برای این مشکلاتی همچون جاگذاشتن دسته کلید در منزل یا امنیت آن در زمان سفر ارائه داده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، اعضای تیم خانه هوشمند هوم با هدف راحت و ایمن کردن ورود به خانه‌ها، به دنبال راهی بودند که دیگر به دسته کلیدهایمان نیازی نباشد. این کسب و کار، همانند بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا از کارگاه شخصی موسسان شروع به کار کرد و پس از گذشت یک سال با کسب مقام در مسابقات ملی اینترنت اشیا، نظرها را به خود جلب کرد.

اینترنت اشیا

در حال حاضر شرکت “هوم” محصولاتی مبتنی بر تکنولوژی اینترنت اشیا را وارد بازار کرده که از آن‌ها می‌توان به سیستم یکپارچه امنیتی شامل سنسور در و پنجره، سنسور تشخیص حرکت و همچنین آژیر متصل به شبکه اشاره کرد. علاوه بر این، کنترلر درِ هوشمند محصول دیگری است که “هوم” روانه بازار کرده است.

با خرید این محصول می‌توان از راه دور و از طریق اپلیکیشن هوم روی گوشی هوشمند، درِ پارکینگ، درِ ورودی آپارتمان و همین‌طور درِ واحد را باز کردتا دیگر کسی پشت در نماند.

سنسور درب و پنجره

با توسعه اپلیکیشن کاملا فارسی، هوم توانسته ارتباط خوبی با کاربران ایرانی برقرار کند. با استفاده از این اپلیکیشن، می‌توان در هر لحظه و هر مکان از بازشدن درِ منزل خود اطلاع پیدا کرد و یا فرمان باز شدن درهای منزل را صادر کرد.

در آینده‌ای نزدیک، دیگر نیازی به حضور در منزل برای دریافت کالاهای پستی نیست. آینده‌ای را تصور کنید که در آن می‌توان برای ساعاتی پارکینگ خود را به دیگران اجاره داد و از آن کسب درآمد کرد یا کلید منزل خود را از طریق اپلیکیشن برای ساعاتی با مهمانان به اشتراک گذاشت. خانه هوشمند هوم در تلاش است تا با آماده‌سازی زیرساخت مناسب، چنین آینده‌ای را برای هم‌وطنان به ارمغان بیاورد.

اینترنت اشیا

کسب مقام سوم در دومین مسابقه اینترنت اشیا ایران

کسب مقام سوم در دومین مسابقه اینترنت اشیا ایران

نخستین نمایشگاه دستاوردهای اینترنت اشیا کشور (IOTex) با حضور شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی و همچنین شرکت‌های نوپا از تاریخ سی‌ام بهمن تا دوم اسفند، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۳۰ شرکت از جمله همراه اول، ایرانسل، پارس آنلاین و آریاهمراه، دستاوردها و نتایج فعالیت‌های خود در زمینه اینترنت اشیاء را در معرض دید عموم قرار دادند. این نمایشگاه در حاشیه دومین کنفرانس سالیانه اینترنت اشیاء برگزار شد. علاوه بر شرکت‌های بزرگ، تعدادی کسب‌وکار نوپای استارت‌آپی نیز محصولات و ایده های خود را ارائه کردند.

 

در حاشیه نخستین نمایشگاه اینترنت اشیا برنامه‌های دیگری نیز با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری اینترنت اشیا برگزار گردید. در روز نخست، جناب آقای اگنسیا لوپیس (معاون توسعه کسب‌وکار شرکت IOTsense)، موضوع سرمایه‌گذاری در صنعت اینترنت اشیاء را در قالب کارگاه آموزشی ارائه نمودند که با استقبال مخاطبان روبه‌رو گردید. در این کارگاه حوزه‌های جذاب برای ورود استارت آپ ها مورد بررسی قرار گرفت و جدیدترین اخبار و رویدادهای این حوزه به اطلاع مخاطبان رسید.

در ادامه مرحله نهایی مسابقه استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپای اینترنت اشیا کشور برگزار گردید. در این مرحله از مسابقه ۹ تیم از میان برترین تیم‌های شناسایی و جذب شده با گذراندن دو مرحله قبلی داوری، محصولات و خدمات خود را در مقابل داوران ارائه کردند تا نظر داوران را به ایده خود جذب کنند. در این مسابقه تیم نینیکس موفق شد جایزه ۷ میلیون تومانی مسابقه را از آن خود کند. این تیم  علاوه بر جایزه نقدی می‌تواند از امکانات و مزایای مرکز نوآوری اینترنت اشیا نیز بهره‌مند شود. تیم‌های هارت‌ری و خانه هوشمند هوم نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و موفق به دریافت جایزه ۵ و ۳ میلیون تومانی شدند.

حضور خانه هوشمند هوم در رویداد موپک

حضور خانه هوشمند هوم در رویداد موپک

حضور خانه هوشمند هوم در رویداد موپک

نخستین رویداد موپک برای تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از 26 مهرماه برگزار شد.

در سال‌های اخیر استفاده از فناوری‌های ICT برای راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه نوپا یا همان استارت آپ‌ها از دو منظر کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور اجرایی و ایجاد اشتغال مورد استقبال دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور قرار گرفته است.

بر این اساس شهرداری منطقه 5 تهران با همکاری ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری) از 26 تا 29 مهرماه جاری در مجتمع تجاری کوروش مال برگزار شد.

شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده‌ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دستفروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)، کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار از جمله موضوعات این رویداد بودند. این رویداد در دو بخش استارت‌آپ ویکند و نمایشگاه برگزار شد.

موپک

در بخش استارتاپ ویکند شرکت‌کنندگان در یک فضای مشترک با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق و متخصصین حوزه مدیریت شهری انتخاب ‌شده‌اند، در جهت تبدیل ایده‌های خود به کسب‌وکار موفق تلاش می‌کردند. همچنین در بخش نمایشگاهی نیز اقدام به معرفی شرکت‌ها، کسب و کارهای جدید، ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت  شد.

در همین راستا خانه هوشمند هوم در این رویداد شرکت کرد و مباحث و همکاری های سازنده‌ای با مسئولان مجتمع کورش و شهرداری منطقه 5 انجام داد.

تبریک!

شماره خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال شماره تلفن
close-link

مشاوران هوم آماده‌ی پاسخگویی هستند.

کافی است شماره تماس خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال
close-link