امنیت منزل
هوم

هوم

سیستم امنیتی چیست و چطور کار می‌کند؟

یک سیستم‌ امنیتی بر پایه‌ی یک اصل ساده بنیان شده‌است، امن کردن راه‌های ورودی: درب و پنجره‌ها. یا حفاظت از چیزهای با ارزش در خانه مانند تابلوهای نقاشی، کامپیوترها، طلا یا پول. مهمترین چیز بدون توجه به بزرگی و کوچکی خانه‌ی شما، کنترل همه‌ی این‌ها در یک جا است.

سیستم امنیتی چیست؟

ساده‌ترین تعریف سیستم امنیتی در نامش پیدا است. روش‌هایی که با استفاده از یک سیستم و دستگاه‌های متصل به هم امنیت شما را تامین می‌کند.در حال حاضر ما در حال صحبت راجع به سیستم‌های امنیت خانگی هستیم که شامل شبکه‌ای از سیستم‌های الکترونیکی متصل به هم است که توسط یک مرکز کنترل می‌شوند تا از ورودهای ناخواسته جلوگیری کنند.

یک سیستم امنیتی معمولی خانگی شامل یک پنل کنترل، سنسورهای درب و پنجره و در پایان یک آژیر با صدای بلند است.

سیستم امنیتی چطور کار می‌کند؟

سیستم‌های امنیتی خانگی بر روی ایده‌ی ساده‌ی امن کردن محل‌های ورود و خروج با سنسورها کار می‌کنند. پیش از این، مرکز کنترل این ورود و خروج‌ها بر روی یک کنترل پنل که بر روی دیوار خانه نصب می‌شد کار می‌کردند.

این سنسورها معمولا برای درهای ورودی و پنجره‌های هم‌سطح زمین نصب می‌شوند و برای فضاهای داخلی نیز می‌توان از سنسور حرکتی استفاده کرد.

کنترل پنل:

معمولا کنترل پنل کامپیوتری است که سیستم امنیتی را فعال و غیرفعال می‌کند. با سنسورها در ارتباط است و در صورت نیاز آژیر را به صدا در می‌آورد.

در کنترل پنل‌های قبلی معمولا یک صفحه‌ی لمسی هم نصب می‌شد تا کار با آن‌ها آسان‌تر شود و با وارد کردن کد می‌توانستیم آن را فعال یا غیرفعال کرد. حال این کنترل پنل به اپلیکیشن‌های گوشی منتقل شده‌اند. می‌توان آن‌ها را با فرمان‌های صوتی کنترل کرد و محدوده‌ی فعالیت شما به هر جایی که اینترنت وجود داشته باشد گسترش یافته است.

بیشتر بخوانید  چگونه امنیت منزل خود را بالا ببریم؟

اپلیکیشین هوم

سنسورهای درب و پنجره:

این سنسورها معمولا از دو قسمت تشکیل شده‌اند که یکی بر روی قسمت متحرک و دیگری بر روی چارچوب نصب می‌شوند و در صورتی که این دو قطعه به هم نزدیک باشند و در یا پنجره‌ی مورد نظر بسته باشد یک مدار امنیتی ایجاد می‌کنند.

وقتی که سیستم امنیتی فعال شده است این سنسورها مداوم وضعیت خود را به آن اطلاع می‌دهند و در صورت باز شدن هر کدوم از درها یا پنجره‌ها یک پیغام به کنترل پنل ارسال می‌شود. این پیغام ورودها را اطلاع می‌دهد و در صورتی که شما اجازه‌ی ورود را صادر نکرده باشید آژیر به صدا در می‌آید.

سیستم امنیتی

مزایای داشتن یک خانه‌ی هوشمند چیست؟

تحقیقات متعددی نشان می‌دهند که خانه‌های بدون سیستم امنیتی تا سه برابر کمتر مورد دستبرد قرار می‌گیرند. با مجهز کردن خانه‌ها هم با خیال راحت‌تر می‌توانید به کار و سفرهایتان رسیدگی کنید و هم احتمال سرقت از منزل را کاهش می‌دهید.

یک برتری دیگر که این سیستم‌ها دارند قابلیت کنترل از راه دور است. با این سیستم‌ها شما می‌توانید از هر جایی که دسترسی به اینترنت داشته باشید وضعیت خانه را کنترل کنید. از ورود و خروج‌ها مطلع شوید و می‌توانید اجازه‌ی ورود به خانه به پستچی یا افراد دیگر را بدهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

پیام بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

تبریک!

شماره خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال شماره تلفن
close-link

مشاوران هوم آماده‌ی پاسخگویی هستند.

کافی است شماره تماس خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال
close-link

امنیت شما برای ما مهم است. برای مشاوره شماره خود را قرار دهید.
ارسال شماره
ما هم از پیامک‌های ناخواسته بیزاریم... فقط یک تماس دوستانه با شما برقرار می‌کنیم.
close-link