خودرو لوکس قدیمی
هوم

هوم

تاریخچه‌ای کوتاه از دربازکن پارکینگ

 

دربازکن پارکینگیدر حال حاضر دربازکن پارکینگ به جزئی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌است اما زمان زیادی از به وجود آمدن این سیستم ها نمی‌گذرد.همان طور که اتومبیل‌ها در قرن بیستم اختراع شده اند دربازکن‌های پارکینگ نیز محصول قرن بیستم هستند.

مدل T-boned

شاید اکثر ما بدانیم که اولین اتومبیلی که به صورت انبوه برای استفاده شهری تولید شد مدل T-Boned شرکت فورد بود.این اتومبیل برای رفت و آمد شهری انقلابی پدید آورد و درشکه‌ها و اسب‌ها را کنار زد.

شاید درحال حاضرتصور اینکه که هیچ کس اتومبیل نداشته باشد سخت است ولی در آن زمان افراد زیادی اتومبیل نداشتند و در نتیجه پارکینگ هم نبود.به همین دلیل افراد هرجایی که فضای خالی پیدا می‌کردند اتومبیل خود را پارک می‌کردند.

 

 

 

خودرو لوکس قدیمی

آقای جانسون

آقای سی جی جانسون 13 سال بعد از تولید اولین اتومبیل فورد در سال 1921 با دیدن خلائی در بازار، درب پارکینگ کرکره‌ای را اختراع کرد.این اختراع به حدی محبوب شد که در سال 1926 آقای جانسون دربازکن برقی را در کاتالوگ های شرکت خود قرار داد.در حال حاضر ما دیگر نیازی نیست برای باز کردن درب پارکینگ از اتومبیل خود پیاده شویم و ما این را مدیون آقای جانسون هستیم.

johnson

دربازکن پارکینگ برقی شد

دربازکن های اولیه به وسیله ریموت باز می‌شدند اما بدون سیم نبودند.یک کی‌پد در بیرون و یک سویچ در داخل پارکینگ قرار داشت.

اگرچه دربازکن های پارکینگ در اوایل قرن بیستم اختراع شد اما در تاریخ 1931 به محبوبیت رسید.در آن زمان ایده‌ی دربازکن ها با فرکانس رادیویی مطرح شد.به این صورت که یک فرکانس خاص برای باز کردن درب پارکینگ لازم بود. این ریموت ها به صورت پیشرفته تر در حال حاضر مورد استفاده ما قرار می‌گیرند.

 مشکل تداخل فرکانسی

با فراگیر شدن این سیستم در شهرها، پارکینگ های مردم در رنج فرکانسی یکدیگر قرارگرفنتد. به این صورت که یک ریموت درب پارکینگ همسایه هم باز می‌کرد.

راه حلی که برای این مشکل پیدا کردند استفاده ریموت‌های فیکس کد بود.که هر ریموت یک کد مخصوص به خود را داشت و گیرنده پارکینگ هم از همان کد استفاده می‌کرد.

سیستم‌های فیکس کد در سال 1970 فراگیر شدند و معمولا یک سویچ باینری با 8 تا 12 رقم داشتند. که به صورت دیپ سویچ در آنها تعبیه شده بود.این سویچ‌ها 256 یا 4096 حالت منحصر به فرد تولید می‌کردند

ریموت هاپینگ

با پیشرفت تکنولوژی دیجیتال ریموت‌های فیکس کد جای خود را به سیستم هاپینگ یا رولینگ دادند.این سیستم در هربار استفاده کدها را تغییر می‌دهد تا امنیت بیشتری را تامین کند.

و اما دربازکن پارکینگ هوشمند…

دیگر وقت آن رسیده که حتی ریموت‌های پارکینگ خود را کنار بگذاریم و از وسیله‎ای که همواره همراه ما هست یعنی گوشی هوشمند برای باز کردن درب پارکینگ استفاده کنیم.

با پیشرفت تکنولوژی حتی فراموش کردن حمل ریموت هم حل شده است. حتی دیگر لازم نیست گوشی هوشمند را از جیب خود در بیاورید.با نزدیک شدن به پارکینگ و شناسایی شما توسط سیستم هوشمند درب به صورت خودکار باز می‌شود.

دربازکن هوشمند هوم یکی از محصولات در این زمینه است.برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

دربازکن پارکینگ هوشمند هوم

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

پیام بگذارید

تبریک!

شماره خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال شماره تلفن
close-link

مشاوران هوم آماده‌ی پاسخگویی هستند.

کافی است شماره تماس خود را ارسال کنید تا مشاوران هوم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
ارسال
close-link

بدون ریموت در پارکینگ رو باز کن

شمارتو بذار تا بگیم چجوری
ارسال شماره
ما هم از پیامک‌های ناخواسته بیزاریم... فقط یک تماس دوستانه با شما برقرار می‌کنیم.
close-link